Moi drodzy! Mam dla Was niesamowitą wiadomość, szczególnie dla fanów piłki nożnej i klubu FC Barcelona, których w Polsce nie brakuje;). Z początkiem września ruszyła w Polsce tzw. FCB Escola – Varsovia. Jest to Szkoła Piłkarska utworzona przez klub FC Barcelona w Warszawie dla dzieci w wieku 6-14 lat. Kataloński klub posiada jedynie kilka takich szkół na całym świecie i wśród nich jest właśnie szkółka w Warszawie – jedyna do tej pory placówka w Europie.

FCBEscola

Celem działalności jest przekazanie Wam wzorców szkoleniowych i filozofii gry tego słynnego klubu. W ciągu kolejnych sezonów piłkarskich zajęcia odbywać się będą w czterech centrach treningowych Warszawy. Najlepsi zawodnicy z tej szkoły będą mieli szansę kontynuowania swej kariery w Hiszpanii w ramach systemu opracowanego przez FC Barcelona.

Szkółka FC Barcelony

Wybór stolicy na miejsce dla Szkoły klubowej FC Barcelony jest szansą dla wielu talentów z całej Polski. Potencjalni młodzi piłkarze rozpoczną, a potem już jako zawodnicy, będą kontynuować karierę z najlepszymi wychowankami FC Barcelona. Szkoła ta to także duża szansa na jeszcze lepsze rozwinięcie potencjału sportowego dzieci trenujących dotychczas w ramach zajęć sportowych.
Kataloński klub podczas zajęć będzie się starał przekazać najlepsze wzorce piłkarskie i szkoleniowe jakie oglądamy podczas występów Messiego, Xaviego, Puyola czy Iniesty. FC Barcelona stworzyła też szeroki program wychowania dzieci zgodnie ze swym mottem „Més que un club” czyli „więcej niż klub”. Dzieci będą poznawać na boisku i poza nim zasady sportowej integracji, tolerancji, szacunku, solidarności i przyjaźni.

fc-barcelona-stadion

Na zawodników czekają boiska usytuowane w czterech lokalizacjach, w różnych dzielnicach Warszawy:
BEMOWO – ul. Obrońców Tobruku 11,
PRAGA – ul. Kawęczyńska 44,
TARCHOMIN – ul. Pabla Picassa,
URSYNÓW – ul. Dembowskiego 1.

Jesteś w wieku 6-14 lat, masz talent piłkarski, lubisz klub FC Barcelona? Jeśli tak to koniecznie spróbuj swoich sił. Zapisów można dokonywać bezpośrednio na tej stronie: FCB Escola. Serdecznie Polecam!